Новини законодавства

КОЛАБОРАЦІЙНІ ЗЛОЧИНИ: РИЗИКИ БІЗНЕСУ

Верховною Радою України 12 травня 2022 року прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб” (надалі – “Закон”). Серед іншого, Законом визначаються питання юрисдикції і порядку здійснення Вищим антикорупційним судом провадження у справах про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, яка своїми діями створила суттєву загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України

Зокрема, уточнюються:

- критерії, за якими фізичних та юридичних осіб може бути віднесено до осіб, що підпадають під дію санкцій. Включено до кола таких суб’єктів осіб, які своїми діями створили загрозу нацбезпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України. У тому числі, шляхом збройної агресії чи терористичної діяльності. Або значною мірою сприяли, зокрема, шляхом фінансування, вчиненню таких дій іншими суб’єктами.

- уточнено суб’єктів, які задіяні у процедурі конфіскації (Рада національної безпеки і оборони, Уповноважений орган, Вищий антикорупційний суд України);

- визначено юрисдикцію (адміністративне судочинство) та підсудність (Вищий антикорупційний суд України) у справах про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, яка своїми діями створила суттєву загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України.

Фактично зазначені зміни визначили процедуру стягнення на користь держави власності осіб, які підтримували чи підтримують збройну агресію проти України.

Вказаний Закон набув чинності 24 травня 2022 року.

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Кирила Казака (k.kazak@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.