Новини законодавства

НОВИЙ МОРАТОРІЙ НА ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ ЗА ІПОТЕЧНИМИ ВАЛЮТНИМИ КРЕДИТАМИ

08 жовтня 2020 року набув чинності Закон України № 895-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» (надалі – «Закон № 895-IX»).

Нагадуємо, що дія мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті мала припинитись з 22 жовтня 2020 року. Зазначена норма передбачалась Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу України з процедур банкрутства. Проте Законом № 895-IX дію мораторію продовжено ще на 6 (шість) місяців.

Новим законом забороняється примусове звернення стягнення (тобто відчуження без згоди власника) не тільки на майно, що віднесене до об’єктів житлового фонду, а й об’єкти незавершеного житлового будівництва та майнові права на них. Мораторій застосовується, якщо таке майно/об’єкт незавершеного житлового будівництва/ майнові права виступають як забезпечення виконання зобов’язань фізичної особи (позичальника або майнового поручителя) за кредитами, наданими йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті та такі забезпечення зареєстровані відповідно до Закону України «Про іпотеку».

Дещо змінились і умови застосування мораторію:

1. Як і раніше, загальна площа такого нерухомого житлового майна або об’єкта незавершеного житлового будівництва не повинна перевищувати 140 квадратних метрів для квартири та 250 квадратних метрів для житлового будинку.

2.У позичальника або поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна.

3.Таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/поручителя або є об’єктом незавершеного житлового будівництва, або таке нерухоме житлове майно придбавалося за кредитні кошти і при цьому умовами кредитного договору передбачена заборона реєстрації місця проживання позичальника або майнового поручителя за адресою знаходження нерухомого житлового майна.

Крім того, кредитна установа як і раніше не може відступити свої права вимоги до позичальників за кредитами, забезпеченням за якими виступає майно/майнові права, яке підпадає під мораторій. Виключенням як і раніше є банки, щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Проте Законом № 895-IX впроваджено, що всі пов’язанні із мораторієм обмеження зберігатимуться і для нових власників, які набудуть такі права вимоги у неплатоспроможних банках.

Ігор Калітвенцев

Керуючий партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Ігоря Калітвенцева (i.kalitventsev@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для  надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.