Новини законодавства

ЗМІНИ ПОРЯДКУ ПОДАННЯ АПЕЛЯЦІЙНИХ ТА КАСАЦІЙНИХ СКАРГ

З 05 жовтня 2021 року офіційно почали функціонувати підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі – «ЄСІТС»). Про це повідомила Державна судова адміністрація України у своєму листі від 4 жовтня 2021 року до міністерств, центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій, місцевих та апеляційних судів, Національної асоціації адвокатів України та територіальних управлінь ДСА України.

Відповідно до пункту 2 параграфа 2 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.

У газеті "Голос України" від 04 вересня 2021 року № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС – "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистеми відеоконференцзв’язку.

Таким чином, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС офіційно почали функціонувати з 05 жовтня 2021 року.

Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) затверджено  рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21.

У зв’язку з набиранням чинності Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних та касаційних скарг. Так, тепер апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції; касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Окрім того, апеляційні та касаційні скарги можна подати після реєстрації в електронному кабінеті у підсистемі «Електронний суд».

Таким чином, функціонування ЄСІТС забезпечить оперативність документообігу, що в свою чергу призведе до пришвидшення строків розгляду справ та дотримання однієї із основоположних засад судочинства - розумності строків розгляду справи судом.

Ігор Калітвенцев

Керуючий партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Ігоря Калітвенцева (i.kalitventsev@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.