Новини законодавства

ЕЛЕКТРОННІ ЛІКАРНЯНІ – З 1 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

Одночасно з початком навчального року (1 вересня) в Україні застосовуватимуться лише електронні лікарняні. На відміну від паперових, їх не потрібно отримувати у лікаря особисто, оскільки документ автоматично формуватиметься в реєстрі таких лікарняних. Листок створюватиметься на підставі відомостей про тимчасову непрацездатність, що вноситиме лікар.

Перевірити та побачити електронні лікарняні можливо в особистих кабінетах роботодавця та працівника на офіційному веб-порталі Пенсійного фонду України. Роботодавець бачить лікарняні щодо відповідного працівника лише за період роботи цієї особи у роботодавця. Працівник бачитиме всі свої електронні лікарняні.

Паперові листки непрацездатності з 1 вересня можливо буде тільки продовжувати або закривати (тобто ті, що були відкриті до цієї дати). Оформлення нових паперових лікарняних з 1 вересня заборонено.

Перенесення паперових лікарняних до електронного реєстру не передбачено. Тому паперові лікарняні потрібно зберігати та подавати в тому ж порядку, як і раніше.

За наявності питань завжди готові допомогти.

Кирило Казак

Адвокат, партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Кирила Казака (k.kazak@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.