Новини законодавства

ПОСИЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КЕРУВАННЯ НАПІДПИТКУ

З 17 березня 2021 року вчергове посилено відповідальність за керування транспортними засобами в стані сп’яніння.

Основне, що заслуговує на увагу:

- Чітко закріплені обов’язки водія щодо наявних в нього документів – пред’явити їх таким чином, який дозволить поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в цих документах.

- Прямо передбачено можливість користування електронним посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (Вітаємо «ДІЮ»!).

- Збільшення розміру штрафів, встановлених ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (відповідно, з 10200 грн. до 17000 грн. за порушення вперше, з 25500 грн. до 34000 грн. за друге протягом року та запроваджено штраф в 51 000 грн. за третє порушення протягом року).

- Одночасно із штрафами, вказаними вище, порушник позбавлятиметься прав (відповідно на один, три та десять років);

- Друге та третє аналогічне порушення, вказане вище, протягом одного року, замість штрафу може потягнути адміністративний арешт (на десять та п'ятнадцять діб відповідно).

- За друге порушення, вказане вище, протягом одного року, транспортний засіб може бути оплатно вилучений (тобто примусово реалізований з аукціону, а кошти від продажу – повернуті власнику).

- За третє порушення, вказане вище, протягом одного року, автомобіль належний порушнику, - конфіскується (вилучається безоплатно і переходить у власність держави).

- Строки розгляду справи в суді збільшені з трьох місяців до одного року. Тому уникнути відповідальності через закінчення строків тепер буде майже неможливо. Єдиний варіант - померти (жарт).

- Огляд на стан сп’яніння поліцейським проводитиметься з обов’язковою відеофіксацією. Відеозапис має долучатись до протоколу про адміністративне правопорушення. Свідки потрібні лише в разі неможливості відеозапису подій.

- У разі зупинки – водій має знаходитись в салоні авто і тримати руки в полі зору поліцейського. Виходити з авто – лише за вимогою або дозволом поліцейського. Тому не потрібно вибігати і зустрічати працівника поліції. Можуть неправильно зрозуміти і розцінити це як опір або невиконання вимог поліцейського (окреме адміністративне правопорушення).

- Кримінальний кодекс тепер передбачає окрему відповідальність за ДТП в стані сп’яніння, якщо є потерпілі. За це передбачено лише один вид покарання – позбавлення волі і застосування умовного покарання з іспитовим строком не допускається. Тому «сидіти» доведеться реально.

Тому рекомендуємо керувати автомобілем лише в тверезому стані або без вагань користуватись послугою «тверезий водій».

(Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 1231-IX від 16.02.2021 року).

Кирило Казак

Адвокат, партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Кирила Казака (k.kazak@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.