НОВИЙ ПОРЯДОК БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ НАРЕШТІ ПРИЙНЯТИЙ!
Кабінетом Міністрів України на черговому засіданні затверджено новий порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, який набрав чинності 31.01.2023 року.
Окрім Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, також затверджені Порядок та Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Передбачено, що бронюванню підлягають керівники та заступники, а також 50% від кількості (на дату подання списку) військовозобов'язаних працівників що працюють:
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Крім того, встановлено порядок та підстави прийняття рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Зокрема, підприємство може бути визначеним критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у разі його відповідності трьом або більше з таких критеріїв:
1) загальна сума податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів (крім митних) перевищує еквівалент 1,5 млн євро;
2) сума надходжень в іноземній валюті (крім кредитів і позик) перевищує 32 млн євро;
3) стратегічне значення для економіки і безпеки держави, відповідно до постанови Уряду № 83 від 04.03 2015 № 83;
4) важливе значення підприємства для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади (критерії визначаються центральними органами влади чи ОВА);
5) відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ;
6) розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників по підприємству за останній календарний квартал - не менше середньої заробітної плати по регіону за звітний період;
7) підприємство є резидентом Дія Сіті.
Підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється підприємством не рідше ніж один раз на рік.
(Постанова Кабінеті Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур`єр» 31.01.2023 року).
Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Кирила Казака (k.kazak@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.