Транзакційні новини

KPD CONSULTING LAW FIRM УСПІШНО ЗАХИСТИЛО ІНТЕРЕСИ ГРОМАДИ ВОЗДВИЖЕНКИ У СПОРІ З ЗАБУДОВНИКАМИ ТА КИЇВСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ

Орган самоорганізації населення «Вуличний комітет «Воздвиженка» звернувся до KPD CONSULTING Law Firm за судовим захистом у спорі з забудовником елітного житлового комплексу «Подол Град Vintage».

Спеціалісти з практики нерухомості KPD CONSULTING провели детальне дослідження дозвільної документація будівництва, а також перевірили дотримання вимог законодавства забудовником, державними органами та Київською міською радою. За результатами дослідження були виявлені чисельні та суттєві порушення вимог закону. У зв’язку з цим адвокати судової практики KPD CONSULTING підготували та подали до суду відповідні позови в інтересах громади мікрорайону Воздвиженки та школи, що знаходиться поруч з будівництвом.

В результаті складного судового процесу суд погодився з правовою позицією адвокатів KPD CONSULTING щодо недотримання вимог закону під час процедури видачі земельної ділянки забудовникові та виніс рішення на користь громади мікрорайону. Зокрема, при передачі земельної ділянки під будівництво житлового комплексу не було враховано історико-культурне призначення землі, а також проігноровані передбачені у зв’язку з цим обмеження. Судом також було враховано приналежність земельної ділянки до складу Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», тому договір оренди земельної ділянки під будівництво укладено незаконно.

Так, постановою Північного апеляційного господарського суду від 02.03.2021 у справі № 910/11316/19 позов KPD CONSULTING в інтересах ОСН «Воздвиженка» задоволено. Визнано протиправним та скасовано відповідне рішення Київської міської ради про видачу земельної ділянки. Визнано недійсним Договір оренди земельної ділянки, а також скасовано Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою за адресою: Вознесенський узвіз, 28.

Державний історико-архітектурний заповідник «Стародавній Київ» - це комплекс пам'яток історичного центру Києва. Заповідник «Стародавній Київ» має статус комплексної пам'ятки містобудування, а вся його територія має статус землі історико-культурного призначення.

Детальніше з доводами сторін та позицією суду у цій справі можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95499909.

Ігор Калітвенцев

Керуючий партнер

КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Ігоря Калітвенцева (i.kalitventsev@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації тане може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

 

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.