Публікації

KPD CONSULTING Law Firm відновила порушене право ТОВ «Сістем Форт» (Клієнта) при усуненні розбіжностей між актуальною та архівною складовою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Реєстр).

До 1 січня 2013 року реєстрація прав на нерухоме майно здійснювалась у старому Реєстрі, який після 01.01.2013 став невід’ємною архівною складовою актуального Реєстру. При цьому у разі проведення реєстраційних дій з майном, що було зареєстровано до 1 січня 2013 року, відомості про речові права на таке майно вносяться до актуального Реєстру, а у архівній складовій проставляється відмітка про погашення такого запису.

Разом з тим, з 01 січня 2016 року набув чинності пакет законів щодо реформи системи реєстрації бізнесу та нерухомості, згідно з яким нотаріуси отримали права реєстраторів. Але доступ нотаріусів до архівної складової Реєстру вищезазначені зміни в законодавство не передбачили.

Через зазначені прогалини у законодавстві на практиці виникли випадки, коли нотаріус, виконуючи функції державного реєстратора вносив до Реєстру відомості, не маючи змоги погасити запис в його архівній складовій. Як наслідок, в залежності від параметрів пошуку у Реєстрі як дійсні власники одного і того ж майна відображались декілька осіб.

ТОВ «Сістем Форт» (Клієнт) звернувся до KPD CONSULTING Law Firm на тій стадії, коли в наслідок прогалин у законодавстві, нерухоме майно, що належить Клієнту було арештовано, як майно, що належало продавцю (попередньому власнику).

Адвокатами KPD CONSULTING Law Firm в судовому порядку було визнано арешти накладені на майно Клієнта незаконними. В подальшому, в результаті співпраці з Міністерством юстиції України, забезпечено практичну реалізацію права Клієнта на погашення архівного запису у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та внесення відповідних записів щодо об’єктів нерухомості за ТОВ «Сістем Форт». Це дозволить клієнту уникнути в подальшому протиправних арештів та будь-яких маніпуляцій з його майном.

Ігор Калітвенцев

Керуючий партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Ігоря Калітвенцева (i.kalitventsev@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.