Новини законодавства

Водії ще півроку можуть пиячити за кермом без загрози кримінальної відповідальності

Кримінальна відповідальність за керування автомобілем в стані сп’яніння відтермінована на шість місяців.

Верховна Рада України внесла зміни до порядку набрання чинності законом, яким Кримінальний кодекс України доповнювався ст. 286-1, що встановлює відповідальність за керування в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передачу керування особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння, відмову керманича авто від проходження медичного освідування на стан сп’яніння, вживання водієм алкоголю, наркотиків, ліків, виготовлених на їх основі після дорожньо-транспортної пригоди за його участю або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, але до проведення медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від освідування.

Раніше нова стаття Кримінального кодексу України мала набути чинності 01.01.2020 року. Але влада вирішила дати можливість водіям гарно відсвяткувати новорічні свята аж до Дня Конституції України.

(Закон № 321-VIII від 03.12.2019 року «Про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» 19 грудня 2019 року – офіційно оприлюднений, 20 грудня 2019 року – набрав чинності).

Кирило Казак

Адвокат, партнер

ЮК КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Кирила Казака (k.kazak@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.