Новини законодавства

СТАВКИ СУДОВОГО ЗБОРУ У 2019 РОЦІ

З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про судовий збір» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» ставки судового збору змінюються.

Судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, — у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розмірі 1921 гривня.

Відтак ставка судового збору у випадку позовної заяви майнового характеру, яку подала юридична особа, має становити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб: тобто мінімально 1921 грн., а максимально – 672 350 грн.

Якщо заяву подає фізична особа або фізична особа-підприємець, то ставка вираховується як 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб: тобто 768,40 грн. мінімально та 9 605 грн. максимально.

Якщо юридична особа подає позовну заяву немайнового характеру, то сплачує 1921 грн., а якщо фізична особа або ФОП – 768,40 грн.

Пропонуємо Вашій увазі ключові позиції, які необхідно використовувати при сплаті судового збору:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше інформації за посиланнями:

https://court.gov.ua/userfiles/media/stavku.docx - таблиця ставок судового збору станом на 1 січня 2019 року.

https://court.gov.ua/userfiles/media/pilgu.docx - пільги щодо сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону «Про судовий збір».

https://court.gov.ua/userfiles/media/povernenna.docx - повернення судового збору відповідно до ст. 7 Закону «Про судовий збір».

Юрист

КПД Консалтинг

Інна Мирошніченко

 

 

Якщо у Вас виникли питання стосовно даної теми, будь ласка, звертайтеся до Інни Мирошніченко (i.myroshnichenko@kpdconsulting.com.ua). Ми завжди раді співпраці з Вами задля підвищення ефективності Вашого бізнесу.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.