Новини законодавства

РЕФОРМА ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ В УКРАЇНІ

Нове валютне регулювання виключає та спрощує більше 20 валютних обмежень. Серед позитивних змін можна виділити наступні:

- фізичні особи можуть купувати іноземну валюту онлайн або у банкоматах (у розмірі до 150 000,00 гривень щодня);

- збільшуються ліміти переказів іноземної валюти з України, здійснені фізичними особами без відкриття банківського рахунку, з 15 000,00 до 150 000,00 гривень протягом календарного року;

- резиденти можуть здійснювати валютні платежі для страхування життя;

- нерезиденти можуть відкривати рахунки в Україні, використовуючи будь-яку валюту;

- дозволено різні способи хеджування валютних ризиків за договорами позики в іноземній валюті (приміром, шляхом укладення форвардних договорів із українськими банками);

- подвоюється розрахунковий період за експортно-імпортними операціями до 365 днів;

- скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 000,00 гривень.

- замість індивідуальних ліцензій на валютні операції запроваджується система е-лімітів (валютні операції з метою здійснення господарської діяльності  юридичною особою протягом календарного року у розмірі 2 мільйони євро та фізичним особам – у сумі в сукупності 50 000, 00 євро).

ОБМЕЖЕННЯ

Просимо звернути Вашу увагу, що деякі обмеження зберігають свою дію до їх повного скасування, зокрема:

- обов’язковий продаж валютної виручки у розмірі 30%.

- граничний розмір повернення  за кордон/на поточні рахунки нерезидентів коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб та виходу з господарських товариств іноземних інвесторів протягом календарного місяця – 5 000 000,00 євро;

- граничний розмір повернення за кордон на поточні рахунки нерезидентів дивідендів – 7 000 000,00 євро;

- можлива виплата дивідендів за корпоративними правами/акціями, які нараховані до 2018 року включно.

- покриття позик для нерезидентів у розмірі 2 000 000,00 євро.

- заборона резидентам здійснювати перекази на рахунки нерезидентів з метою надання кредитів або на власні рахунки, інвестиції у державу-агресор/державу-окупант, офшорні зони та країни, що не виконують рекомендації FATF.

ДОГОВОРИ ПОЗИКИ З НЕРЕЗИДЕНТАМИ

Процедура реєстрації договорів позики від нерезидента замінюється процедурою повідомлення через обслуговуючий банк в Україні, який інформує НБУ про договір позики та його реквізити протягом п’яти робочих днів після отримання відповідного  звернення позичальника. Тобто, тепер НБУ не здійснює реєстрацію самого договору, а також не має права вимагати додаткові документи.

Крім того, скасовується обов’язкове обмеження максимального розміру процентної ставки за договором позики. При цьому варто зазначити, що банки, які опрацьовують валютні платежі, все ж перевірятимуть відповідність процентних ставок та інших платежів за договором позики в іноземній валюті їх ринковому рівню шляхом використання економічних критеріїв (приміром, LIBOR, оцінка країни та інших ризиків, пов’язаних із позичальником). 

Також вимоги валютного регулювання не поширюються на договори позики, операції за якими здійснювалися через офшорні рахунки, а також позик, залучених українськими банками, або забезпечених аграрною розпискою.

Звертаємо Вашу увагу, що відтепер договори позики набирають чинності з моменту їх укладення, а не реєстрації в НБУ, як це було раніше.

ДОГОВОРИ ПОЗИКИ, ЗАРЕЄСТРОВАНІ ДО 7 ЛЮТОГО 2019 РОКУ

Просимо також звернути Вашу увагу на те, що починаючи з 07 лютого 2019 року вся інформація про договори позики, які були зареєстровані НБУ до цього часу, буде автоматично передана до нової системи. Таким чином від позичальника чи позикодавця за раніше укладеними договорами не вимагається вчинення будь-яких додаткових дій.

Владислав Кисіль

Партнер

КПД Консалтинг

 

 

Михайло Семка

Старший юрист

КПД Консалтинг

 

 

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Владислава Киселя (v.kysil@kpdconsulting.com.ua) або Михайла Семки (m.semka@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу. Інформація, що міститься у цьому огляді, не призначена для  надання юридичної консультації та не може розглядатися або тлумачитися як заміна спеціальної консультації щодо конкретної ситуації.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.