Новини законодавства

Новели законодавства про судовий збір

15 грудня 2017 року набули чинності зміни до Закону України «Про судовий збір» (далі по тексту - Закон).

Для юридичних осіб Законом встановлено максимальний розмір судового збору за подання позовних заяв майнового характеру, який не може перевищувати 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлюється  законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається до суду).

Оскаржувати рішення суду першої інстанції стане дорожче:

• за подання апеляційної скарги судовий збір становить 150 відсотків від ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (замість 110 відсотків, що сплачувалися раніше);

• за подання касаційної скарги - 200 відсотків (замість 120).

Приємною новиною є скасування судового збору за видачу дубліката судового наказу, виконавчого листа та за роздрукування технічного запису судового засідання.

Новелою закону є можливість оплачувати судовий збір за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу. У разі подання документів в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

При частковому оскарженні рішення в апеляційному чи касаційному порядку, судовий збір сплачується пропорційно ціні вимог, які підлягають перегляду.

Визначено перелік умов для розстрочення та відстрочення сплати судового збору, а саме:

1. Якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;

2. Якщо позивачами є:

• військовослужбовці;

• батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

• одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

• члени малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї;

• особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;

• якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.

У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, Законом передбачена можливість повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

КПД Консалтинг – українська незалежна повносервісна юридична компанія, створена в 2007 році з метою надання високоякісних та ефективних послуг. Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів – провідних українських та міжнародних компаній. Як повносервісна компанія ми переважно фокусуємося на наданні послуг Клієнтам з питань корпоративного права, M & A, банківського та фінансового права, податкового законодавства, нерухомості та будівництва, питаннях інтелектуальної власності, кримінального права (питаннях посадових злочинів) та вирішенні спорів. Більш докладна інформація знаходиться на www.kpdconsulting.com.ua.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.