Новини законодавства

МІСТОБУДІВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО: ЗМІНА ВЕКТОРУ

На початку року Верховна Рада ухвалила закон, який цілковито змінив вже усталений законодавчий підхід у сфері  містобудівної діяльності. У багатьох виникло питання: чи є запропоновані зміни прагненням адаптувати законодавство до європейських норм або ж новий підхід сприятиме делібералізації законодавства?

ТРИ ЗАМІСТЬ П’ЯТИ

08 лютого 2017 р. Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності», яким, зокрема, було змінено категорії складності об’єктів будівництва, а також суттєво ускладнено дозвільну процедуру.

Так, Законом скасовано категорії складності об’єктів будівництва, які застосовувалися раніше, а саме:

- об’єкти I – III категорії складності, які  до цього часу будувалися за декларативним принципом шляхом подання відповідної декларації, та

- об’єкти IV – V категорії складності, будівництво яких відбувалося на підставі дозволу на виконання будівельних робіт з подальшим прийняттям в експлуатацію на підставі акту готовності об’єкта до експлуатації та видачі сертифікату.

Новий Закон змінив цю класифікацію:

- об’єкти I і II категорій складності відтепер відносяться до об’єктів з незначними (СС1) наслідками;

- об’єкти III і IV категорій складності відносяться до  об’єктів  з середніми (СС2) наслідками;

- об’єкти V категорії складності – до об’єктів зі  значними  (СС3) наслідками.

Також Закон суттєво змінює дозвільну процедуру, зокрема замовник має право виконувати будівельні роботи щодо об'єктів будівництва, що за класом наслідків належать до об’єктів з незначними наслідками та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта (СС1) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Для будівництва об'єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів з середніми (під які підпадає комерційна нерухомість та багатоповерхові житлові будинки) та значними наслідками (СС2 та СС3) необхідно отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.

Крім того, діяльність з будівництва об'єктів із середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) підлягатиме ліцензуванню та обов'язковій експертизі проектів. Раніше ліцензуванню підлягала діяльність пов'язана з будівництвом об'єктів IV та V категорій, до об'єктів III категорії складності подібні вимоги не висувалися.

Закон набуде чинності 10.06.2017 р., але вже встиг отримати негативну оцінку з боку гравців ринку нерухомості.

                                                

 

 

 

 

              Владислав Кисіль,                            Михайло Семка,

                     Партнер                                           Юрист

              КПД Консалтинг                              КПД Консалтинг

Якщо у Вас виникли питання щодо зазначеної теми, будь ласка, звертайтеся до Владислава Киселя (v.kysil@kpdconsulting.com.ua) або Михайла Семки (m.semka@kpdconsulting.com.ua). Будемо раді Вам допомогти і надати додаткову інформацію. Завжди раді співпраці з Вами заради підвищення ефективності Вашого бізнесу.

підписатися на новини
KPD Consulting - повносервісна юридична компанія.
 
Ми орієнтовані на бізнес-потреби корпоративних Клієнтів в ефективній правовій підтримці.
Компанія є учасником Lexicom (мережі незалежних юридичних фірм Європи), що є запорукою успішного супроводу Клієнта у ключових іноземних юрисдикціях.